Meistrikursus: Plankukse ja akna valmistamine I – Grupp on täis!

Toimumise aeg: 12.03–13.03.2022

Traditsioonilise puukäsitöö meistrikursus. 
Plankukse ja akna valmistamine I

Kõik kohad on broneeritud, kuid soovi korral võid panna end ootenimekirja kirjutades info@vanaajamaja.ee

Koolitus on viies osa puutöömeister Meelis Kihulase 2021/22 hooaja sügisest kevadeni vältavast meistrikursusest. Meistrikursusest on võimalik osa võtta koolituse kaupa vastavalt huvi pakkuvale teemale. Plankukse ja akna valmistamise koolitus on suunatud ehitajale, kellel kodus lihtsamad tööriistad olemas ja vajadus kas vanale või uuele hoonele traditsiooniline avatäide valmistada.

Juhendaja: Meelis Kihulane

Meelis Kihulane pälvis äsja Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia 2021 kui traditsioonilise rahvapärase puutöö järjepidevuse hoidja ja silmapaistev meister! Palju õnne!

Koht: Vanaajamaja töökoda, Lasteaia tee 14, Mooste, Põlvamaa 

Aeg: 12.-13. märts ja 26.-27. märts 2022 kell 10-18Teemad

4-päevasel koolitusel saab ülevaate klassikalistest rõhtpalkseinas kasutatud ukse- ja aknatüüpidest, nende traditsioonilistest valmistamisviisidest, materjalidest ja töövahenditest. Samuti sellest, kuidas neid  valmistada kasutades lihtsamaid elektritööriistu.

Valmistame nii lõhklauast kui ka saelauast ukse, kasutades esimese tegemiseks mehaanilisi, teise puhul ka elektrilisi vahendeid. Teisel nädalavahetusel valmistame lihtsa nelja ruuduga akna, kasutades samuti nende valmistamiseks erinevaid meetodeid.

Kuna tegemist on ajamahuka tööga, siis saab igaüks osaleda erinevate etappide ja viiside valmistamisel, aga kahjuks valmistoodet endale ei saa.

Osalustasu

Koolituse osalustasu (4 päeva) on 150 eur.
Osavõtutasu sisaldab kõigil päevadel lõunasööki.

Traditsioonilise puukäsitöö meistrikursus

Teeme koostööd Meelis Kihulase ja tema ühinguga Edev Eremiit juba kolmandat hooaega. Meistrikursus vältab 2021 sügisest 2022 kevadeni ja sisaldab süvendatud õpet unustatud puutöötehnikatest. Igale tehnikale on pühendatud vähemalt kaks päeva praktilist õpet.

Meistrikursus koosneb viiest koolitusest:

30.-31. oktoober ja 6.-7. novemberLaudnõu
4.-5. detsemberPuittapid
15.-16. jaanuarVana mööbli parandamine
12.-13. veebruarNahast tööriistavutlar
12.-13. ja 26.-27. märtsPlankuksed ja aknad

Meelis Kihulase igapäevaseks tegevuseks on traditsiooniline puutöö, selle valdkonna uurimine, arendamine ning propageerimine, mis väljendub vanade tehnikate taastamises, sellisel viisil tarberiistade valmistamises ning nende oskuste ja teadmiste edasiandmises. Miks? Need teadmised ja oskused, mida valdasid endisaegsed meistrid, on olnud nii rikkalikud ja igapäevaelus olulised ning nii tugevalt meie kultuurilooga seotud, et on kahju, kui need lihtsalt unustatakse.

Meelise tegemised:

  • Näitused “Vaka all”, “Puud ja inimesed” 
  • Raamat ” Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine” ERM 2018
  • Koolitused, töötoad, meistriõpe
  • Kontakt: MTÜ Edev Eremiit Facebookis

Kaugemalt tulijatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus