015

 

Andres Uus on Vanaajamaja asutajaliige, pruss-sõrestik ehituse ja palkhoonete taastamise õpetaja. Tal on magistrikraad metsakorralduse (2003) ja maaehituse (2013) erialal Eesti Maaülikoolist ning läbinud EKA Restaureerimiskooli täiendkursused. Ta juhib Räpinas alates 1997. aastast palkehituse ettevõtet Hobbiton OÜ ning õpetab palkehitust ka TTÜ Tartu Kolledžis ja Eesti Maaülikoolis. Andres nõustab palkmajaomanikke Tartu- ja Põlvamaal.

andres@hobbiton.ee
52 50 516

lõbu

 

Ragner Lõbu on Vanaajamaja asutajaliige ja õpetaja. Ragner on lõpetanud Maaülikooli metsanduse erialal ning läbinud EKA Restaureerimiskooli täiendkursused. Ragner alustas palkmajaehituse õpetamist juba 1994. aastal Räpina Metsakoolis. Ta suunab palkehituse ettevõtte Hobbiton OÜ Eesti müüki ja nõustab palkmajaomanikke Põlva- ja Võrumaal.

ragner.lobu@gmail.com
566 91 553

Palolill2

 

Margus Palolill on puusepp ja Vanaajamaja palkehituse õpetaja. Tal on loodusteaduste magistrikraad geoloogias (2007). Sündinud ja kasvanud Setumaal, kus traditsiooniline ehitus on endiselt au sees, alustas ta puutööga 2002. aastal. Esialgu huvitasid teda puitkatused, hiljem palk- ja savihooned. Palolille ettevõte Metsaveere Meistrid teeb nii ehitus- kui puusepatööd ja Palolill nõustab palkmajaomanikke Setomaal.

palolillele@gmail.com
555 97 126

_DSC0002

 

Ahti Puksa on palkehitaja ja Vanaajamaja palkehituse õpetaja. Tal on pikaajaline kogemus palkmaja ehituses, töötades meistrina käsitööna palkmaju tootvates ettevõtetes ning alates 2014. aastast oma ühemehe ettevõttes OÜ Ahkra Palkmajad, mis teostab nii palkhoonete taastamise kui üldehituse töid.

puksaahti@gmail.com
52 91 420

 

Mikk Mustmaa on lõpetanud TalTechi Tartu Kolledži Ehitiste restaureerimise eriala ja tegutsenud ehituse valdkonnas alates aastast 2008. Tema ettevõte OÜ Majakratt teostab peamiselt palkhoonete taastamise ja palgivahetuse töid. Vanaajamajas on Mikk palkmajaehituse kursusi juhendanud aastast 2017.

mikk.mustmaa@gmail.com
566 04949

Ruut

 

Piret Uus koordineerib Vanaajamaja koolitusi, algatab uusi projekte ja juhib organisatsiooni arengut. Ta on läbinud EKA Restaureerimiskooli täiendkursused ja tema meelisteemaks on restaureerimine. Piret on Vanaajamajaga seotud olnud organisatsiooni sünnist saati.

piret.uus@gmail.com
566 58 117

mari cover

 

Mari Palolill aitab leida Vanaajamaja tegevuseks rahastust ja juhib EL rahastusprojekte. Mari liitus Vanaajamaja meeskonnaga 2009. aastal kui alustasime koolituskeskuse renoveerimise projektidega. Põhitööna on aga Mari Eestimaa Looduse Fondis igaühe looduskaitse projektijuht. 

marikaisel@gmail.com
534 33 346

ahtoraudoja

 

Ahto Raudoja lemmikteemadeks on puitkatused ja traditsiooniline seto arhitektuur. Ta lööb aeg-ajalt kaasa koolituste juhendamisel ja Vanaajamaja visiooni loomisel ning annab palkmajaomanikele nõu Seto- ja Võrumaal.

raudahto@gmail.com
51 82 411