3 päeva tagasi

Vanaajamaja

Veebruaris ja märtsis saab Moostes palkehitust õppida lausa 4 nädalat järjest. See kursus on mõeldud palkehitusele või palkhoone taastamisele spetsialiseeruvale ehitajale ja selles valdkonnas tööd leida soovijale. Kursusele vabanes 2 kohta!
Loe lähemalt: vanaajamaja.ee/events/4-nadalane-palkehituse-praktika/
... Vaata rohkemVaata vähem

View on Facebook

1 nädal tagasi

Vanaajamaja

22.-26. veebruaril on taas võimalik osaleda palkehituse kursusel.

Aeg: 22.-26. veebruar 2021
Juhendaja: Mikk Mustmaa
Osavõtutasu: 294 EUR (sh KM)
Toimumise koht: Vanaajamaja koolituskeskus, Põlvamaa, Mooste, Lasteaia tee 14.
vanaajamaja.ee/events/palkmajaehituse-kursus-10/

5-päevane palkmajaehituse kursus on mõeldud algajatele, kes tunnevad puutööriistu ning soovivad omandada käsitsi palkmaja ehituse esmased oskused. Õppetöö on 100% praktiline ja selle käigus ehitatakse väikest palksauna kalasaba tapiga. 5-päevase kursuse raames jõuab paika panna keskmiselt 2-3 palgiringi, kuid kursuse vältel käsitletakse kogu palkhoone ehitamisprotsessi ja püstitamist aluspalgist kuni müüripalgini.
... Vaata rohkemVaata vähem

View on Facebook

1 kuu tagasi

Vanaajamaja

Enamasti ehitatakse Vanaajamaja 1-nädalaste palkehituse kursuste raames just sellist palksauna kehandit. Palkkarkass saab valmis nelja kuni viie kursuse jooksul.

Selle konkreetse suitsusauna puhul on lisaks meie kursantidele ja TÜ VKA rahvusliku ehituse tudengitele sauna valmisehitamisel palju vaeva näinud ka vundamendiladuja, laastukatuselööja, põrandate-lagedepanija – meistrid Siim Marjamägi, Sven Andreson, Andres Uus; akende-ustetegija Tarmo Narrusk (Mooste mõisa Restauraatorite koda), sepistevalmistaja Peeter Reeman (Rõuge Sepp) ja ahjuehitaja Tiit Toomel.
... Vaata rohkemVaata vähem

View on Facebook