2 nädalat tagasi

Vanaajamaja

ROOKROONI VALMISTAMISE TÖÖTUBA

Tänavusel mardilaadal valmistati Guinessi maailmarekordit püüdev hiiglaslik rookroon. Nüüd tuleb ettevõtmise eestvedaja Urmas Veersalu rookrooni meisterdamise oskusi õpetama ka Moostesse!

Aeg: pühapäev, 8. detsember kell 10-16
Toimumise koht: Vanaajamaja II korruse loenguruum, Lasteaia tee 14, Mooste, Põlvamaa
Juhendaja: Urmas Veersalu

Koolitus koosneb teoreetilisest osast (0,25 mahust) ning praktilisest meisterdamisest (u 0,75). Teoreetilises osas käsitletavad teemad – kroonide valmistamise ajalugu ja levik, Eestis valmistatud traditsioonilised kroonid, kroonide tegemiseks vajalikud vahendid ja materjalid, geomeetria põhimõtted, kroonide sidumise erinevad meetodid – „kasvatamine“ vs „kokku sõlmimine“, erinevate nn „talgukroonide“ valmistamise võimalused suurema grupiga. Praktilises osas teeme ühe suurema krooni ühiselt ning seejärel saab iga osaleja valmistada endale vastavalt soovile ühe kuni 90-st roolülist koosneva rookrooni.

Osalustasu: 10 eur (sisaldab materjali, kerget suupistet). Tasumine kohapeal sularahas.
Palun anna oma tulekust teada:
vanaajamaja.ee/events/rookrooni-valmistamise-tootuba/

Korraldajad: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, MTÜ Vanaajamaja
Kontakt: info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117
... Vaata rohkemVaata vähem

View on Facebook

3 nädalat tagasi

Vanaajamaja

Kellele jääb väheks sel hooajal Vanaajamajas pakutavast Meelis Kihulase meistrikursusest ja tahab puutöö tõsisemalt ette võtta avaneb see harukorde võimalus just nüüd!Kallid sõbrad, kui tunnete, et see võiks kellelegi huvi pakkuda, jagage palun! ... Vaata rohkemVaata vähem

View on Facebook

1 kuu tagasi

Vanaajamaja

Eelmisel nädalavahetusel õpetas Meelis Kihulane huvilistele puutööriistade teritamiskunsti. Esmalt tehti tutvust erinevate terituskividega - naturaalsete ja sünteetilistega, jaapani, hiina, Gotlandi päritolu ja teemantkiviga. Teritati erinevaid ümara ja sirge teraga riistu, kirveid, peitleid, nuge jm ning lõpetuseks viiliga käsisae teritamine.
Meelis Kihulase Mooste meistrikursus jätkub tahumise, peiteldamise, vestmise, ja tsälkamise koolitusega 18.-19. jaanuaril.
Pildid: Germain Joyet
... Vaata rohkemVaata vähem

View on Facebook