Aastatel 2015-2018 kutsusime foto- ja vanade majade huvilisi jäädvustama ja jagama emotsioone, mida pakuvad Eesti maapiirkondadele iseloomulikud vanad hooned. Konkursile ootasime pilte Eesti taluarhitektuurist – nii vanadest kui traditsioonide järgi ehitatud uutest hoonetest, nii oskuslikult taastatud kui lagunevatest majadest, nii välis- kui sisemiljööst, nii taluansambli üldvaateid kui põnevaid ehitusdetaile. Konkursi eesmärk oli juhtida tähelepanu ilusatele vanadele hoonetele meie igapäevases keskkonnas ning suunata inimesi märkama ja jäädvustama Eestimaa ehituspärandi ainulaadsust.

Auhindadega toetasid Mooste Viinavabrik, ajakiri Pööning, Photopoint, Eesti Rahva Muuseum, EVM maaarhitektuuri keskus, Postimehe koduportaal, Värska Kuurortravikeskus. Fotokonkursi läbiviimist toetas Kohaliku omaalgatuse programm.

Fotokonkurss 2018

Tänavusele konkursile laekus 31 autorilt 110 fotot. Täname kõiki fotode saatjaid! Pidage ikka vanu maju silmas ja kuulake, mis neil on öelda.

Täname koostöö eest tänavusi toetajaid: Värska SanatooriumEesti Rahva MuuseumPhotopointEVM Maaarhitektuuri keskusMooste Viinavabrikajakiri Pööning, Kohaliku omaalgatuse programm.

Fotokonkursi “Vana aja maja 2018″ võidutööd:

Valik fotokonkursil “Vana aja maja 2018” osalenud töid:

 

Fotokonkurss 2017

Tänavusele konkursile laekus 44 autorilt 181 fotot. Suur tänu igale osalejale! Teie huvi ja armastus vanade majade vastu annab ka meile juurde indu majade taastamise eest seista.

Täname koostöö eest tänavusi toetajaid: Värska SanatooriumEesti Rahva MuuseumPhotopointEVM Maaarhitektuuri keskusMooste Viinavabrikajakiri Pööning, Postimehe koduportaal  

Fotokonkursi “Vana aja maja 2017″ võidutööd:

Valik fotokonkursil “Vana aja maja 2017″ osalenud töid:

 

Fotokonkurss 2016

Fotokonkursi Vana aja maja eesmärk on suunata inimesi tähele panema vanu väärikaid maju, neid väärtustama ja hoidma. Tänavune fotokonkurss tõi meile 150 pilti 46 autorilt. Rõõm on näha, kuidas inimesed tunnevad heameelt ja uhkust oma taastatud hoonete üle, aga panevad tähele ka looduserüppe sulandunud lagunenud hooneid. Innustame jätkuvalt nii vanu kui taastatud hooneid jäädvustama, sest fotokonkurss tuleb järgmisel aastal kindlasti jälle!

Täname koostöö eest tänavusi toetajaid: Photopoint, EVM Maaarhitektuuri keskus, Eesti Fototurismi Keskus, ajakiri Pööning, ajakiri Maakodu, Postimehe koduportaal  

Fotokonkursi “Vana aja maja 2016″ võidutööd:

Valik fotokonkursil “Vana aja maja 2016″ osalenud töid:

 

Fotokonkurss 2015

Teist aastat järjest kutsusime koostöös Eesti Fototurismi Keskusega foto- ja vanade majade huvilisi jäädvustama ja jagama emotsioone, mida pakuvad Eesti maapiirkondadele iseloomulikud vanad hooned. Konkursile laekus kokku 181 fotot, 50 autorilt. Rõõmustavalt palju saadeti tänavu fotosid kategoorias Parim “enne ja nüüd” fotopaar, seepärast koostasime neist eraldi valiku, mis võiks teistelegi taastajatele innustust pakkuda.

Suur tänu konkursil osalejatele, palju õnne võitjatele ja head pealehakkamist oma maja taastajatele!

Fotokonkursi “Vana aja maja 2015″ võidutööd:

Valik fotokonkursil “Vana aja maja 2015″ osalenud töid:

Valik fotopaare kategooriast „enne ja nüüd“. Žürii kommentaar: Need fotod võiksid olla kohustuslik materjal igale vana maja taastamist plaanivale inimesele. Hea tahtmise korral on kõik võimalik!

Fotokonkursi läbiviimist toetas Kultuuriministeerium.

 

Fotokonkurss 2014

Juunist oktoobrini 2014 viis Vanaajamaja koostöös Eesti Fototurismi Keskusega läbi fotokonkursi “Vana aja maja”. Konkursile laekus kokku 144 tööd, 62 autorilt. Suur tänu kõigile pildisaatjatele ja vanade majade märkajatele ning jõudu ja indu kõigile ilusate Eesti talumajade uuele elule äratamiseks!

Fotokonkursi “Vana aja maja 2014” võidutööd:

Valik fotokonkursil “Vana aja maja 2014” osalenud töid:

Fotokonkursi läbiviimist toetas siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital!