20170609_0090

16. august 2023 Saarte Hääl

Abruka sai endale üle 65 aasta taas pühakoja

16. mai 2022 Saarte Hääl

Vilsandi tuulikute kallal askeldab rahvusvaheline puuseppade seltskond

8. jaanuar 2022 Sakala

Lalsi kiriku taastajad tõmbasid sisetööde otsad kokku

30. juuli 2021 Sakala

Lalsi kirikus on jõutud ikoonide taastamiseni


27. juuli 2021
ERR

Vast restaureeritud Lalsi õigeusukirikus algas kunstivara korrastamine

Viljandimaal viis aastat kestnud Lalsi õigeusukiriku restaureerimistööd on lõppenud ning algas kiriku kunstivara korrastamine.

4. juuni 2020 ERR

Renoveeritavas Lalsi kirikus algas kunstivarade mahavõtmine

Et saaks hakata parandama laekonstruktsioone, tuleb kirikus olevad kunstiväärtused ajutiselt eemaldada. Ennistuskoja Kanut spetsialistid tegid sellega algust.

23. juuli 2019 Sakala

Lalsi kiriku talgulisi tänatakse palveteenistusel

25. juulil kell 17 algab Lalsi Püha Nikolause kiriku vabatahtlike restaureerimistalgute tänupalveteenistus. Teenib preester Stefan Fraiman. Enne teenistust on võimalik kõigil huvilistel tutvuda restaureeerimistalgutel tehtud tööga.

5. juuli 2018 Postimees MAAelu

Lalsi õigeusukiriku neilitis restaureeriti kogukonnaprojektina

Muinsuskaitseameti nõunik Triin Reidla jagab muljeid Viljandimaal Lalsi külas juuni algul toimunud katusekonstruktsiooni restaureerimisetöötoast, kus viie päevaga sai tänu ligi kolmekümne vabatahtliku pingutustele korda Lalsi õigeusu kiriku peakuppel. 

10. juuni 2018 Sakala

Rahvusvaheline seltskond päästis Lalsi kiriku katust

Mullu vabatahtlike poolt alguse saanud projekt 150 aasta vanuse katastroofilises seisus oleva Lalsi kiriku päästmiseks jätkus sel nädalal ehituslaagriga, kus osales 30 vabatahtlikku.

8. juuni 2018 ERR

Intervjuu ERRile: Sven Andreson

26. märts 2018 Maaleht

Lalsi kirik päästetakse hävingust vabatahtlike abiga

Rahvusvahelise seltskonnaga, vabatahtliku tööga panustavate puuseppadega on Uus ja MTÜ Vanaajamaja (VAM) varem püstitanud Rannapungerja jõele Lemmaku külla autodega ületatava katusega puitsilla ja päästnud kokkukukkumisest Vastseliina kandis männimetsade rüppe peitunud idüllilise Puutli kiriku.

8. märts 2018 Sakala

Kaugelt tulnud vabatahtlikud hakkavad Viljandimaal kirikut taastama

Mittetulundusühing Vanaajamaja jätkab eeloleval suvel rahvusvaheliste vabatahtlike abiga Lalsi kiriku katuse parandamist.

24. detsember 2017 ERR

Maakirikute olukord pole kiita

Mõnesid kirikuid üritavad päästa vabatahtlikud, näiteks MTÜ Vanaajamaja ümber kogunev seltskond, kes tegeles Lalsi ja Puutli kirikuga.

9. juuni 2017 ERR

Lalsi kiriku katus loodetakse vabatahtlike abil sügiseks vettpidavaks saada

3. juuni 2017 Sakala

Vabatahtlikud võitlevad kirikutornis hirmuga

Professionaalide juhtimisel on kümmekond vabatahtlikku jõudnud Lalsi õigeusu kiriku taastamise ettevalmistustega sinnamaani, et kerkinud on kellatorni ja tambuuritorni tellingud.

14. aprill 2017 ERR

Vabatahtlikud taastavad Lalsi küla kiriku

Mai lõpus hakkavad Lalsi kirikut taastama vabatahtlikud, kuid selles rahvusvahelises projektis võib kaasa lüüa iga soovija. “Meil oleks vaja ehitusmaterjali, näiteks vanu telliseid. Kui mõni muusik tahab appi tulla, siis ei peagi midagi muud tegema, kui äkki saab toetada ühe kontserdiga, et talgulised saaksid lõpus ühe tänukontserdi – miks mitte ka nii,” rääkis Uus.

1. juuni 2016 Vastseliina Valla Teated

Puutli kirik päästeti lagunemisest

Möödunud sügisel ja tänavu kevadel konserveeriti kohalike ja vabatahtlike abiga pool sajandit hüljatuna ja varisemisohus seisnud Puutli kirik.

29. oktoober 2015 LõunaLeht

Vanaajamaja eestvõttel jääb ajalooline puukirik püsti

Võrumaal Vastseliina vallas eramaal asuv Puutli kirik on kokkuvarisemisest päästetud, sest hoones algasid tänavu ehitustööd, mille eestvedaja on Põlvamaal Moostes tegutsev MTÜ Vanaajamaja.