_DSC0325

 

Vanaajamaja koolituskalender pakub enesetäiendusvõimalusi ühepäevastest traditsioonilise ehituse õppepäevadest praktiliste 10-päevaste ehituskursusteni. Hooaja jooksul toimub ca 20 kursust ja õppepäeva ning praktilisi oskusi omandab ca 200 huvilist.

Meie teemadeks on:

  • palkehitus – 5- ja 10-päevased kursused toimuvad reeglina talvehooajal, oktoobrist aprillini, siseruumis. Viime läbi ka meistrikursusi keerulisemate tappide (nt Norra tapp) õppimiseks. Juhendajaks on Margus Palolill või Ahti Puksa
  • palkhoone taastamine – 5-päevased kursused toimuvad reeglina sügisel ja kevadel kas meie töökojas või ehitusobjektil. Juhendajaks on Margus Palolill või Ahti Puksa
  • pruss-sõrestikehitus – 5-päevane kursus, mida juhendab Andres Uus, Märt Vahtramäe või tihti ka mõni piiritagune meister. 
  • maakivimüüri ehitamine ja taastamine – 3-päevane kursus ehitusobjektil, mida on aastate jooksul juhendanud palju erinevaid meistreid.
  • 1-päevaste õppepäevadena ehituspalgi valik, puitkatused, soojustamine, puitpõrandad, sambla ja kasetohu kasutamine, tõrva kasutamine ja teised traditsioonilise ehitusega seotud valdkonnad.

Eelkõige korraldame koolitusi Moostes oma koolituskeskuses.

Vanaajamaja on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Save