Meistrikursus: Vana mööbli parandamine

Toimumise aeg: 15.01–16.01.2022

Traditsioonilise puukäsitöö meistrikursus. 
Vana mööbli parandamine

Koolitus on kolmas osa puutöömeister Meelis Kihulase 2021/22 hooaja sügisest kevadeni vältavast meistrikursusest. Meistrikursusest on võimalik osa võtta koolituse kaupa vastavalt huvi pakkuvale teemale. Vana mööbli parandamise koolitusele on oodatud kõik mööblihuvilised, varasem restaureerimiskogemus ei ole vajalik.

Registreeri koolitusele

Juhendaja: Meelis Kihulane

Koht: Vanaajamaja töökoda, Lasteaia tee 14, Mooste, Põlvamaa 

Aeg: 15.-16. jaanuar 2022 kell 10-18Teemad

Kahepäevasel koolitusel keskendume konstruktsioonidel ja viimistlusel esinevate probleemide lahendamisele ilma restauraatori poole pöördumata. Kas ja kuidas kõrvaldada mööblil ettetulevad tüüpilised kahjustused? Räägime sagedastest vigades koduse vana mööbli parandamisel ning kuidas neid vältida, milliseid vahendeid ja võtteid kasutada, mis on restaureerimine, rekonstrueerimine, renoveerimine, konserveerimine.

Praktilise tööna katsume leida lahendusi kaasavõetud esemetel olevate kahjustuste kõrvaldamiseks. Tutvume lihtsamate puitmööbli parandamise võimalustega – tappide tihendamine, kahjustuste eemaldamine, viimistluse uuendamine.

Koolitusele tuleks kaasa võtta oma parandamist vajav mööblitükk. Kaasavõetav ese võiks olla maksimaalselt nii suur, et suudad selle üksinda korraga sülle võtta. Sobib tool, väike laud või riiul, öökapike, pink aga ka suurema kapi sein vm. 

Osalustasu

Koolituse osalustasu (2 päeva) on 75 eur.
Osavõtutasu sisaldab mõlemal päeval lõunasööki.

Traditsioonilise puukäsitöö meistrikursus

Teeme koostööd Meelis Kihulase ja tema ühinguga Edev Eremiit juba kolmandat hooaega. Meistrikursus vältab 2021 sügisest 2022 kevadeni ja sisaldab süvendatud õpet unustatud puutöötehnikatest. Igale tehnikale on pühendatud vähemalt kaks päeva praktilist õpet.

Meistrikursus koosneb viiest koolitusest:

30.-31. oktoober ja 6.-7. novemberLaudnõu
4.-5. detsemberPuittapid
15.-16. jaanuarVana mööbli parandamine
12.-13. veebruarNahast tööriistavutlar
12.-13. ja 26.-27. märtsPlankuksed ja aknad

Meelis Kihulase igapäevaseks tegevuseks on traditsiooniline puutöö, selle valdkonna uurimine, arendamine ning propageerimine, mis väljendub vanade tehnikate taastamises, sellisel viisil tarberiistade valmistamises ning nende oskuste ja teadmiste edasiandmises. Miks? Need teadmised ja oskused, mida valdasid endisaegsed meistrid, on olnud nii rikkalikud ja igapäevaelus olulised ning nii tugevalt meie kultuurilooga seotud, et on kahju, kui need lihtsalt unustatakse.

Meelise tegemised:

  • Näitused “Vaka all”, “Puud ja inimesed” 
  • Raamat ” Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine” ERM 2018
  • Koolitused, töötoad, meistriõpe
  • Kontakt: MTÜ Edev Eremiit Facebookis

Registreeri koolitusele


Kaugemalt tulijatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus