Isa-poja puutööpäev I: Kasetohust soolatops

Toimumise aeg: 13.01.2024

Isa-poja puutööpäev 
Kasetohust soolatops

Isa-poja puutööpäeva eesmärk on innustada põlvkondi koos puutööd tegema. Tööriistad ja materjalid selleks on kõigile kättesaadavad; vaja on vaid veidi õpetust ja vastastikku inspiratsiooni pakkuv koostöö võib alata.  

Aeg: 13. jaanuar 2024 kell 11-14

Koht: Vanaajamaja töökoda Moostes Põlvamaal

Juhendaja: Harri Lumiste

Kahjuks rohkem rahvast meil töötuppa ei mahu, kuid pane end kirja järgmistele!Kellele

Nime järgi küll isale ja pojale, kuid mõeldud igale vanemale ja lapsele või ka vanavanemale ja lapsele, olgu nad siis emad, tütred, vanaemad – teretulnud on kõik kombinatsioonid. Õppija rollis on nii laps kui vanem, kuid tööprotsessi raskusaste on valitud lapsest lähtuvalt. Ühtlasi on vanema roll tagada tööalane ohutus. Oodatud on nokitsemisest, meisterdamisest ja puutööst huvitatud lapsed alates 10. eluaastast. Vanuseline piirang on paindlik ja pigem suunav, olulisem on lapse huvi.

Teema

Õpime valmistama kasetohust väikest soolatopsi, mis mahub taskusse ja on vajalik kaaslane metsamatkal või hoopis köögiehe ja kingitus pere kokale. Materjaliks on kasetoht ja tööriistaks puidunuga. Eelnevad puutöö oskused ei ole vajalikud.  

Osalustasu: 20 eur (laps+vanem); 28 eur (2 last+vanem); 36 eur (3 last+vanem)

Järgmised puutööpäevad

10. veebruar Isa-poja puutööpäev II: Pingi tegemine
9. märts Isa-poja puutööpäev III: Sirkli tegemine

 

 Harri Lumiste on lõpetanud Meelis Kihulase 3-aastase meistriõppe esimese lennu ja tal on rahvapärase puutöö meistri kõrgema taseme kutsetunnistus. Sel aastal jätkab Harri õpinguid Meelis Kihulase jätkukursusel, et oskusi ja osavust veelgi lihvida. 


Pika puhkuse võtjatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus