Isa-poja puutööpäev II: Pingi tegemine

Toimumise aeg: 10.02.2024

Isa-poja puutööpäev 
Pingi tegemine

Isa-poja puutööpäeva eesmärk on innustada põlvkondi koos puutööd tegema. Tööriistad ja materjalid selleks on kõigile kättesaadavad; vaja on vaid veidi õpetust ja vastastikku inspiratsiooni pakkuv koostöö võib alata.  

Aeg: 10. veebruar 2024 kell 11-14

Koht: Vanaajamaja töökojas, Lasteaia tee 14, Mooste,  Põlvamaa

Juhendaja: Harri Lumiste

Kahjuks rohkem rahvast töötuppa ei mahu, kuid pane end kirja järgmisse töötuppa!

 Kellele

Nime järgi küll isale ja pojale, kuid mõeldud igale vanemale ja lapsele või ka vanavanemale ja lapsele, olgu nad siis emad, tütred, vanaemad – teretulnud on kõik kombinatsioonid. Õppija rollis on nii laps kui vanem, kuid tööprotsessi raskusaste on valitud lapsest lähtuvalt. Ühtlasi on vanema roll tagada tööalane ohutus. Oodatud on nokitsemisest, meisterdamisest ja puutööst huvitatud lapsed alates 10. eluaastast. Vanuseline piirang on paindlik ja pigem suunav, olulisem on lapse huvi.

Teema

Valmistame nelja jalaga lihtsa väikse pingi, mis leiab kasutust küll igas majapidamises. Pingi töötoas lõhestame puupakust pingilaua ja vestame kuivast materjalist pingile jalad. Siis tahume ja hööveldame pingi laua siledaks ja puurime jalgade jaoks augud ning lööme jalad külge. Õpitavateks töövõteteks on seekord kirvega tahumine, puurimine, noaga voolimine. Eelnevad puutöö oskused ei ole vajalikud.  

Osalustasu: 20 eur (laps+vanem); 28 eur (2 last+vanem); 36 eur (3 last+vanem)

 Harri Lumiste on lõpetanud Meelis Kihulase 3-aastase meistriõppe esimese lennu ja tal on rahvapärase puutöö meistri kõrgema taseme kutsetunnistus. Sel aastal jätkab Harri õpinguid Meelis Kihulase jätkukursusel, et oskusi ja osavust veelgi lihvida. 

Järgmised puutööpäevad

9. märts Isa-poja puutööpäev III: Sirkli tegemine


Pika puhkuse võtjatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus