Traditsioonilise puutöö päevad

Toimumise aeg: 03.05–04.05.2019

Puutöömeistri Meelis Kihulase avatud puutööpäevad Vanaajamaja töökojas

Eesti traditsiooniline puutöö on tehniliselt mitmekülgne – lauast painutatud karbid, lõhestatud lauakestest kokku seatud õllekannud või vaadid, õõnestatud nõud, looduslikest vormidest valmistatud istmed ja tööriistad jne. Oskus valmistada majapidamistarbeid käsitsi looduslikust materjalist on samasugune osa Eesti rahvakultuurist nagu rahvariiete õmblemine või regilaulu laulmine.

Traditsioonilise puutöö päevadel saad ülevaate unustatud puutöötehnikatest ja paljusid neist meistri käe all näha või ise proovida. 2019. sügisel alustab Meelis Moostes meistriõppe kursusega, kus erinevaid puukäsitöö tehnilisi võtteid süvendatult õppida saab. Tänastel puutöö päevadel saad ülevaate, milliseid töövõtteid meistriõpe käsitleb.

Registreeri!

Juhendaja: Meelis Kihulane

Toimumise koht: Vanaajamaja töökoda, Lasteaia tee 14, Mooste, PõlvamaaUKSED AVATUD

3. ja 4. mail kell 10-18 on Vanaajamaja töökoja uksed avatud. Meelis Kihulane koos oma sellidega praktiseerib erinevaid traditsioonilisi puidu töötlemise võtteid. Astu sisse, et meistrite tööd jälgida ja tutvuda II korrusel asuva pärandehituse praktilise püsinäitusega!

LOENG
4. mai 13.30-14.30 

Ülevaatlik loeng: Traditsioonilised puutöötehnikad, puidust tarberiistad, puuliikide ravapärased kasutusviisid, puutööriistad, materjalid.
Osalemine tasuta!

TÖÖTOAD
3. mai 15.00-17.00
4. mai 15.00-17.00

Meelise ja tema sellide juhendamisel saab õppida erinevaid puutöövõtteid:

 • traditsioonilisel viisil puidu painutamine
 • puidu lõhestamine
 • tahumine
 • voolimine vestmispingil

Töötoas osalemine: 15 eur/päev
Vajalik eelnev registreerimine
Üheaegselt mahub osalema maks. 15 inimest

SÜGISEL 2019

2019. sügisel alustab Meelis Kihulane põhjaliku puutöö kursusega. Eelregistreerimiseks pane end kirja ja saadame sulle täpsema ajakava ja kursuse kirjelduse septembris.

Registreeri!

Meelis Kihulase igapäevaseks tegevuseks on traditsiooniline puutöö, selle valdkonna uurimine, arendamine ning propageerimine, mis väljendub vanade tehnikate taastamises, sellisel viisil tarberiistade valmistamises ning nende oskuste ja teadmiste edasi andmises. Miks? Need teadmised ja oskused, mida valdasid endisaegsed meistrid, on olnud nii rikkalikud ja igapäevaelus olulised ning nii tugevalt meie kultuurilooga seotud, et on kahju, kui need lihtsalt unustatakse.

Meelise tegemised:

 • Näitused “Vaka all”, “Puud ja inimesed” (viimane neist külastatav aprillist kuni septembrini Sagadi mõisas – RMK Sagadi Metsakeskuses)
 • Raamat ” Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine” ERM 2018
 • Koolitused, töötoad, meistriõpe
 • Kontakt: MTÜ Edev Eremiit Facebookis

Samal ajal kihab väike Mooste küla muusikast ja kauplemisest

3.-4. mai Mooste Folk

4. mai 10-14 Mooste Taaskasutuskoja kirbuturg
 


Registreeri puutööpäevadele:

  Ees- ja perekonnanimi*

  E-post*

  Elukoht (KOV täpsusega)

  Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


   

   


  Koolituse toimumise koht:
  Vanaajamaja koolituskeskus