Lubivärvimise koolitus-talgud

Toimumise aeg: 17.07–19.07.2021

Koolitus-talgud looduslike värvide, restaureerimise ja muinsuskaitsehuvilistele!

Koolitus-talgute käigus saab looduslike värvide meistri, Liina Allese, juhendamisel praktilise töö käigus ülevaate lubivärvi segamisest, toonimisest looduslike pigmentidega, töövahenditest ja värvimise töövõtetest. Kolmepäevane koolitus on 100% praktiline ja toimub restaureeritavas Lalsi Püha Nikolause kirikus. 

Registreeri kursusele

Juhendaja: Liina Allese, Loomulik OÜ 

Osavõtutasu: 72 eur (sh KM)

Toimumise koht: Lalsi kirik, Lalsi küla, Viljandi vald, ViljandimaaLubivärvi valmistamisel on pea igal meistril oma retsept, mis varieerub vastavalt aluspinna omadustele ja ilmastikutingimustele. Tutvustame erineva katvusega traditsioonilise lubivärvi valmistamist, toonimist ja aluspindade ettevalmistamist. Harjutame värvimise töövõtteid ja viimistlemist. Lisaks tegeleme hävinud värvikihtide taastamise ja toneerimisega.

Koolitus toimub paralleelselt viiendat aastat toimuvate kiriku restaureerimistalgutega. Osaleja saab näha kirikus toimuvaid restaureerimistöid, kasutada viimast võimalust tõusta tellingutel 12 m kõrgusele kiriku peakupli alla ja osa rahvusvahelisest talgumelust. Soovi korral on võimalus ühineda talgumeeskonnaga talgute lõpuni.

Gruppi mahub 6 inimest.
Koolituspäevad kestavad 9.00-17.00. 

Osavõtutasu sisaldab lisaks juhendamisele kolme söögikorda ja lihtsat öömaja.

Registreeri kursusele

Vanaajamaja on Töötukassa koostööpartner.
Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Lalsi kirik, Viljandimaa