Isa-poja puutööpäev II

Toimumise aeg: 12.02.2022

Isa-poja puutööpäev II. 
Ummiknõu valmistamine

Uue koolitussarja eesmärk on tutvustada traditsioonilist puutööd ja käsitööriistadega töötamist lastele ja noortele. Koolitussarja esimesele koolitusele kogunes suur hulk osavaid lapsi ja noori koos kannatlike vanematega. Loodame teid jälle näha! Teine koolitus on pühendatud ummiknõu valmistamisele. 

Aeg: 12. veebruar 2022 kell 11-16

Koht: Vanaajamaja töökoda, Lasteaia tee 14, Mooste, Põlvamaa 

Juhendaja: Meelis Kihulane

Registreeri koolituseleKellele

Nime järgi küll isale ja pojale suunatud, kuid tegelikult mõeldud vanemale ja lapsele või ka vanavanemale ja lapsele, olgu nad siis emad, tütred, vanaemad – võtame vastu kõik kombinatsioonid. Õppija rollis on nii laps kui vanem, kuid tööprotsessi raskusaste on valitud siiski lastest lähtuvalt. Ühtlasi on vanema roll tagada tööalane ohutus. Oodatud on nokitsemisest, meisterdamisest ja puutööst huvitatud 8-14 aastased lapsed. Vanuseline piirang on paindlik ja pigem suunav, olulisem on lapse huvi.

Teemad

Teise puutööpäeva teemaks on peiteldamine ja tahumine ning koolitusel valmib ummiknõu. Tegu on tervest pakust välja tahutud anumaga. Tutvutakse tööriistade ja ohutute töövõtetega. Õhtuks peaks igal paaril oma ummik koju viimiseks valmis olema.  

Osalustasu: 18 eur (laps+vanem)
Osavõtutasu sisaldab lõunasööki nii lapsele kui vanemale.

Koolituse läbiviimist toetab Vana-Võrumaa pärimuskultuuri programm! Aitäh!

Registreeri koolitusele

Meelis Kihulase igapäevaseks tegevuseks on traditsiooniline puutöö, selle valdkonna uurimine, arendamine ning propageerimine, mis väljendub vanade tehnikate taastamises, sellisel viisil tarberiistade valmistamises ning nende oskuste ja teadmiste edasiandmises. Miks? Need teadmised ja oskused, mida valdasid endisaegsed meistrid, on olnud nii rikkalikud ja igapäevaelus olulised ning nii tugevalt meie kultuurilooga seotud, et on kahju, kui need lihtsalt unustatakse.

Meelise tegemised:

  • Näitused “Vaka all”, “Puud ja inimesed” 
  • Raamat ” Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine” ERM 2018
  • Koolitused, töötoad, meistriõpe
  • Kontakt: MTÜ Edev Eremiit Facebookis

Pika puhkuse võtjatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus