Uus abimees vanade majade omanikele – maamaja.eu

 

Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskus koos MTÜ Vanaajamaja ja veel kümnekonna partneritega asutasid 2015. aastal pärandehituse nõustajate võrgustiku, et pakkuda vanade maamajade omanikele professionaalset nõu oma hoonete taastamiseks ja korrastamiseks. Tänaseks on võrgustiku töö paremaks toimimiseks valminud mugav koduleht www.maamaja.eu, mille abil leiab igaüks oma kodule lähima nõustaja. Spetsialist tuleb kohapeale ja vaatab majapidamise üle, räägib, mis seisukorras hooned on, millest tuleks töid alustada ja missuguseid materjale tasub kasutada. Võimalus on küsida nõu ja vahetada mõtteid hoonete taastamistööde osas.
Ühtlasi plaanib pärandehituse nõustajate võrgustik ka koostööd vastutustundlike renoveerimisettevõtjatega, et muuta vanade hoonete taastamise keerulist ning aeganõudvat protsessi majaomanike jaoks sujuvamaks ja kvaliteetsemaks. Esialgu on pärandehituse meistrite rubriik kodulehel veel tagasihoidlik, kuid andmed täienevad pidevalt.
Kui majaomanikul on huvi vana maja taastamine ise ette võtta, aga oskusi napib, siis tasub silm peal hoida ka pärandehituse koolituskalendril. Kodulehele on koondanud kõikide meie partnerite poolt korraldatavad koolitused, mida saab näha nii kalendri kujul kui ka Eestimaa kaardile paigutatuna.
Kodulehelt leiab ka vajalikku lugemist – nii juhendmaterjale, artikleid kui ka raamatuid.
Oleme alati huvitatud majaomanike ja kasutajate tagasisidest aadressil andra@evm.ee.

Pärandehituse nõustajate võrgustiku käivitamist toetavad Kultuuriministeerium ja Siseministeerium koos Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga.