Isa-poja puutööpäev VI

Toimumise aeg: 03.12.2022

Isa-poja puutööpäev VI 
Tappseotised

Selle koolituspäevaga jõuab lõpule kevadel alustatud sari, mille eesmärk on tutvustada traditsioonilist puutööd ja käsitööriistadega töötamist lastele ja noortele. Päeva teemaks on erinevad tappseotised. 

Aeg: 3. detsember 2022 kell 11-16

Koht: Vanaajamaja töökojas Moostes Põlvamaal

Juhendaja: Meelis Kihulane

Registreeri koolituseleKellele

Nime järgi küll isale ja pojale suunatud, kuid tegelikult mõeldud vanemale ja lapsele või ka vanavanemale ja lapsele, olgu nad siis emad, tütred, vanaemad – võtame vastu kõik kombinatsioonid. Õppija rollis on nii laps kui vanem, kuid tööprotsessi raskusaste on valitud siiski lastest lähtuvalt. Ühtlasi on vanema roll tagada tööalane ohutus. Oodatud on nokitsemisest, meisterdamisest ja puutööst huvitatud 8-14 aastased lapsed. Vanuseline piirang on paindlik ja pigem suunav, olulisem on lapse huvi.

Teemad

Viimase lastele suunatud puutööpäeva teemaks on tappseotised. Selleks on vaja õppida ja kasutada nii saagimise kui peiteldamise töövõtteid. Teeme kalasaba- ja risttappi ja uurime kuidas need töötavad. Eesmärk on levitada teadmist, et puitühendusi saab teha ka ilma liimi, naela ja kruvita. 

Osalustasu: 25 eur (laps+vanem); 33 eur (2 last+vanem); 40 eur (3 last+vanem)
Koolituse läbiviimist toetab Vana-Võrumaa pärimuskultuuri programm.

Registreeri koolitusele

Meelis Kihulase igapäevaseks tegevuseks on traditsiooniline puutöö, selle valdkonna uurimine, arendamine ning propageerimine, mis väljendub vanade tehnikate taastamises, sellisel viisil tarberiistade valmistamises ning nende oskuste ja teadmiste edasiandmises. Miks? Need teadmised ja oskused, mida valdasid endisaegsed meistrid, on olnud nii rikkalikud ja igapäevaelus olulised ning nii tugevalt meie kultuurilooga seotud, et on kahju, kui need lihtsalt unustatakse.

Meelise tegemised:

  • Raamat ” Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine” ERM 2018
  • Näitused “Vaka all”, “Puud ja inimesed” 
  • Meistriõpe, koolitused, töötoad
  • Kontakt: MTÜ Edev Eremiit Facebookis

Pika puhkuse võtjatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus