Isa-poja puutööpäev I – Grupp on täis!

Toimumise aeg: 22.01.2022

Isa-poja puutööpäev I. 
Lusika/kahvli vestmine

Kõik kohad on broneeritud, kuid kui soovid jääda ootenimekirja või järgmistest lastele suunatud koolitustest eelisjärjekorras kuulda, siis saada kiri info@vanaajamaja.ee

Aeg hakata kasvatama järelkasvu! Alustame uue koolitussarjaga lastele, et tutvustada traditsioonilist puutööd ja käsitööriistadega töötamist.

Esimene koolitus on pühendatud vestmisele. Järgmised koolitused toimuvad veebruaris ja märtsis ning on pühendatud peiteldamisele, ummiknõu ja küübi valmistamisele.

Aeg: 22. jaanuar 2022 kell 11-16

Koht: Vanaajamaja töökoda, Lasteaia tee 14, Mooste, Põlvamaa 

Juhendaja: Meelis KihulaneKellele

Nime järgi küll isale ja pojale suunatud, kuid tegelikult mõeldud vanemale ja lapsele või ka vanavanemale ja lapsele, olgu nad siis emad, tütred, vanaemad – võtame vastu kõik kombinatsioonid. Õppija rollis on nii laps kui vanem, kuid tööprotsessi raskusaste on valitud siiski lastest lähtuvalt. Ühtlasi on vanema roll tagada tööalane ohutus. Oodatud on nokitsemisest, meisterdamisest ja puutööst huvitatud 8-14 aastased lapsed. Vanuseline piirang on paindlik ja pigem suunav, olulisem on lapse huvi.

Teemad

Esimese puutööpäeva teemaks on puutöönoaga vestmine ja voolimine. Vaadatakse vanu vestetud tarberiistu, tutvutakse puutööriistadega, õpitakse ohutuid töövõtteid. Õhtuks peaks igal paaril olema koju viia vähemalt üks lusikas või kahvel, usinamatel mitu.

Osalustasu: 18 eur (laps+vanem)
Osavõtutasu sisaldab lõunasööki nii lapsele kui vanemale.

Koolituse läbiviimist toetab Vana-Võrumaa pärimuskultuuri programm! Aitäh!

Meelis Kihulase igapäevaseks tegevuseks on traditsiooniline puutöö, selle valdkonna uurimine, arendamine ning propageerimine, mis väljendub vanade tehnikate taastamises, sellisel viisil tarberiistade valmistamises ning nende oskuste ja teadmiste edasiandmises. Miks? Need teadmised ja oskused, mida valdasid endisaegsed meistrid, on olnud nii rikkalikud ja igapäevaelus olulised ning nii tugevalt meie kultuurilooga seotud, et on kahju, kui need lihtsalt unustatakse.

Meelise tegemised:

  • Näitused “Vaka all”, “Puud ja inimesed” 
  • Raamat ” Vakad, karbid, sõelad. Painutatud kerega esemete valmistamine” ERM 2018
  • Koolitused, töötoad, meistriõpe
  • Kontakt: MTÜ Edev Eremiit Facebookis

Pika puhkuse võtjatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus