Isa-poja puutööpäev III: Luua tegemine

Toimumise aeg: 09.03.2024

Isa-poja puutööpäev III
Luua tegemine

Isa-poja puutööpäeva eesmärk on innustada põlvkondi koos puutööd tegema. Tööriistad ja materjalid selleks on kõigile kättesaadavad; vaja on vaid veidi õpetust ja vastastikku inspiratsiooni pakkuv koostöö võib alata.  Eelnevad puutöö oskused ei ole vajalikud. 

Aeg: 9. märts 2024 kell 11-14

Koht: Vanaajamaja töökojas Moostes Põlvamaal

Juhendaja: Harri Lumiste

Registreeri koolituseleKellele

Nime järgi küll isale ja pojale, kuid mõeldud igale vanemale ja lapsele või ka vanavanemale ja lapsele, olgu nad siis emad, tütred, vanaemad – teretulnud on kõik kombinatsioonid. Õppija rollis on nii laps kui vanem, kuid tööprotsessi raskusaste on valitud lapsest lähtuvalt. Ühtlasi on vanema roll tagada tööalane ohutus. Oodatud on nokitsemisest, meisterdamisest ja puutööst huvitatud lapsed alates 10. eluaastast. Vanuseline piirang on paindlik ja pigem suunav, olulisem on lapse huvi.

Teema

Seekord valmistame Harriga traditsioonilise kaseokstest luua. Luua valmistamisel keerame kõigepealt mõned vitstest võrud luua kinnitamiseks. Oskus vitsa nii-öelda köieks keerutada oligi see põhjus, miks Harri luua töötoa kavasse võttis. Luuavõru on sellele oskusele kõige lihtsam rakendus. Seejärel sätime ülejäänud kasevitsad luuaks kokku punti ja lööme vitstest võrud peale. Varre jaoks tuleb kuusekaikad liimeistriga koorida ja otsast teritada. Seejärel võib põhimõtteliselt luua varre otsa lüüa, aga parem oleks lasta luual enne kuivada, muidu hakkab hiljem kuivades vars loksuma.

Järgmised puutööpäevad

Puutööpäevad jätkuvad sügisel 2024

Osalustasu: 20 eur (laps+vanem); 28 eur (2 last+vanem); 36 eur (3 last+vanem)

 Harri Lumiste on lõpetanud Meelis Kihulase 3-aastase meistriõppe esimese lennu ja tal on rahvapärase puutöö meistri kõrgema taseme kutsetunnistus. Sel aastal jätkab Harri õpinguid Meelis Kihulase jätkukursusel, et oskusi ja osavust veelgi lihvida. 


Pika puhkuse võtjatele soovitame ööbimiseks:

Mooste Mõisa Külalistemaja (25 eur/öö).

Korraldaja: MTÜ Vanaajamaja, info@vanaajamaja.ee, tel. 566 58117


 

 

 


Koolituse toimumise koht:
Vanaajamaja koolituskeskus