Käsitööpalkmajaehitajad meisterdavad Maarja külale kingitust

Põlvamaal, Moostes toimub 7.-11. aprillini MTÜ Vanaajamaja koolituskeskuse ja Eesti Puitmajaklastri eestvedamisel pruss-sõrestikkonstruktsioonide ehitamise töötuba, mida juhendab ameeriklane Will Wallace-Gusakov. Töötoa käigus valmib heategevuslikul eesmärgil paviljon mõõtmetega 4x4m, mis paigaldatakse ja ehitatakse valmis Maarja külas.

Üks koolituse korraldajatest, palkmajatootja Hobbiton Home OÜ juhatuse liige, Andres Uus sõnas, et ehkki Ameerikast pärit käsitööpalkmajade ehitustraditsioonid väga palju Eesti omadest ei erine, on siiski hea, kui erinevate maade praktikud ühistegevuse käigus üksteiselt õppida saavad. Vabatahtlikutöö ongi see, mis eestlase ja ameeriklase omavahel kokku viis: „Saime tuttavaks 2011. aastal, kui olime vabatahtlikena Poolas ühe sünagoogi katuse konstruktsiooni koopiat ehitamas. See oli suur projekt, kus osales üle 100 inimese. 2012. aasta augustis ehitasime juba koos teiste vabatahtlikega Järuska silda – esimest katusega puitsilda Eestis.“

Will Wallace-Gusakovil on kümneaastane puussepakogemus, ta on taastanud ja ehitanud puitkonstruktsioone erinevais paigus Ameerikas, Ghanas ja Prantsusmaal. Samuti oli ta abiks ka 2012. aastal Järuska silla püstitamisel. Aprilli lõpus toimub Vanaajamajas koolitus, kus Gusakovi eestvedamisel kokku kutsutud rahvusvaheline puutöömeistrite grupp õpib Eesti meistrite juhendamisel traditsioonilise Eesti suitsusauna ehitust.